Kochana Córeczko, z okazji Twoich drugich urodzin…

Kochana Córeczko…

Dzisiaj kończysz 2 latka. Nawet nie wiesz, jak trudno mi uwierzyć, że minęły już 24 miesiące odkąd pierwszy raz usłyszałam Twój krzyk, spojrzałam w Twoje piękne duże oczy i poczułam dotyk Twojej delikatnej i ciepłej skóry. Te wszystkie wspomnienia są nadal tak żywe, że mam wrażenie jakby to było wczoraj. Tak jakbyś zaledwie wczoraj była tą małą bezbronną istotką, która nagle dzisiaj stała się samodzielną dziewczynką, posiadającą swoje zdanie i chodzącą własnymi ścieżkami, które coraz częściej nie łączą się z moimi.

Czasami nie potrafię za Tobą nadążyć. Boję się, że wymkniesz mi się z rąk, a ja nie będę potrafiła Cię już złapać. Chociaż wiem, że to nieuniknione, że taka jest kolej rzeczy, że pewnego dnia będę musiała pozwolić Ci wyfrunąć z moich ramion i latać w przestworzach, z dala ode mnie. Ale zanim to zrobię, chciałabym Cię do tego dobrze przygotować. Dać Ci siłę i pewność siebie, której nikt nigdy nie będzie w stanie Cię pozbawić.

Chciałabym stworzyć dla Ciebie idealny scenariusz życia. Taki, w którym marzenia się spełniają, jest tylko radość i szczęście. Chciałabym uchronić Cię od łez, bólu i smutku. Chciałabym Ci dać wszystko czego tylko zapragniesz. Niestety, nie potrafię. Jedyne, co mogę Ci ofiarować to moja bezgraniczna miłość, która rośnie w siłę z każdym kolejnym dniem. Mimo iż za każdym razem wydaje mi się, że już mocniej kochać się nie da.

Czasami jednak będę musiała postąpić wbrew sobie. Pozwolić Ci upaść, abyś mogła podnieść się silniejsza. Żebyś potem, gdy ktoś w życiu podstawi Ci nogę, wstała, otrzepała kolana i poszła dalej, niewzruszona. Pozwolić Ci przeć do przodu i gonić marzenia, nawet gdy ja zostanę daleko w tyle. Pozwolić Ci płakać, mimo iż każda Twoja łza roztrzaskuje moje serce na milion kawałków. Pozwolić Ci podejmować niewłaściwe decyzje, popełniać błędy, odrzucić moją pomocną dłoń. Pozwolić Ci żyć własnym życiem i napisać swój własny scenariusz.

Ja jednak zawsze będę obok Ciebie, gotowa, aby otrzeć każdą Twoją łzę, pomóc Ci się podnieść i powiedzieć, że wszystko będzie dobrze, bo przecież nie może być inaczej. Będę Twoim azylem, skałą, na której możesz się oprzeć. Zawsze Cię wysłucham, postaram zrozumieć i wesprzeć, nawet gdy będę miała całkowicie inne zdanie.

Nie uchronię Cię od całego zła tego świata, ale gdy tylko będzie Ci się działa krzywda, gdy kiedykolwiek stracisz nadzieję, zrobię wszystko, poruszę niebo i ziemię, aby na Twej twarzy znowu zagościł beztroski uśmiech, który teraz towarzyszy mi każdego dnia, a w sercu na nowo zapaliła się iskierka nadziei.

Córeczko, dziękuję Ci za to, że jesteś, bo Ty pokazałaś mi, że istnieje miłość tak silna, dzięki której można góry przenosić.  Że każdy dzień jest wyjątkowy, a te wszystkie pojedyncze chwile składają się na to, co się nazywa szczęściem. Dziękuję Ci, że nauczyłaś mnie dostrzegać piękno w każdym szczególe, cieszyć się nawet najmniejszą drobnostką. Dziękuję za to, że dajesz mi niewiarygodną siłę, bo mimo, iż to ja powinnam być opoką, czasami mam wrażenie, że to Ty jesteś silniejsza. To Ty uczysz mnie, jak być lepszym człowiekiem.

Córeczko, przepraszam Cię za to, że czasami tracę cierpliwość. Czasami się uniosę, zdenerwuję, krzyknę, powiem zanim się zastanowię. Nawet nie wiesz, jak bardzo już po chwili tego żałuję. Przy Tobie chowam dumę do kieszeni i zawsze przyznaję się do winy, nawet gdy jest mi wstyd, czy tak bardzo boli. Nie jestem matką idealną. Ja też czasami płaczę, mam dość, nie mam po prostu siły. Mam gorszy dzień, zły nastrój, czy mam ochotę uciec. Popełniam błędy, czuję się zagubiona, boję się, a nawet jestem przerażona.  Jestem po prostu człowiekiem. Coraz lepszym, dzięki Tobie.

Człowiekiem, który kocha Cię mimo wszystko i ponad wszystko. Człowiekiem, który oddałby dla Ciebie wszystko co ma. Całą siebie.

Twoja mama

Kochana córeczko 3

Kochana córeczko 6

Kochana córeczko 5

Kochana córeczko 2

Kochana córeczko 4

Kochana córeczko 1

Kochana córeczko 7

Kochana córeczko 8

Kochana córeczko 9

Kochana córeczko 11

Kochana córeczko 12

Kochana córeczko 13

Kochana córeczko 14

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE
Facebooktwittergoogle_pluspinterest
 • Piękny list. Myślę, że za paręnaście lat jeszcze raz dasz go córce do przeczytania 🙂

 • Wzruszający wpis! A jaka świetna impreza! 🙂

 • Za jakiś czas córcia na pewno doceni taki list 🙂 Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego 🙂

 • mam nadzieję, że Twoja córka kiedyś to przeczyta <3

  ja czasami chciałabym zatrzymać czas, żeby mój maluszek zawsze był taką malutką i bezgranicznie wierną istotką.

 • Przepiękne słowa! A mój syn by skakał ze szczęścia gdyby miał tort z Peppą 🙂

 • ACupOfCoffeeSolvesEverything

  Ale przyjątko fajne!

 • Myślę, że za jakiś czas Twoja córka będzie bardzo wzruszona tym listem. Cały blog będzie dla niej miłą lekturą 🙂

 • Kolejna fanka Peppy 🙂 Najlepsze zyczenia urodzinowe 🙂 pieknie to ujelas,te matczyne dylematy:kochac,ale dac zyc. Tez mam core,druga lada dzien sie pojawi. Bez watpienia to najlepsze co mnie w zyciu spotkalo, na rowni z ich tatusiem rowniez 🙂

 • 100 lat! Tort cudny. Moje najmłodsze byłoby przeszczęśliwe gdybym takim go uraczyła.A te balony w złote kropy to Twój produkt czy można gdzieś zakupić?

  • Dziękujemy☺ Ja balony kupowałam na allegro. Są świetne, bo trzymają się do tej pory.

 • Macierzynstwo-raz!

  Wszystkiego najlepszego! Piękny tort! 🙂

 • Wszystkiego najlepszego piękny post

 • Piękny i mądry list. I jaki torcik! 🙂

 • Do tego tekstu zdecydowanie powinna dotrzeć Twoja córka, kiedy dorośnie. Na pewno się wzruszy 🙂

  • Mam nadzieję, że kiedyś go przeczyta. W takim właśnie celu powstał☺

 • Piekne miała gwiazdeczka te urodzinki! Spełnienia marzeń 🙂

 • Piękne dekoracje i jakie cudne wypieki <3 U nas na 2 urodziny też był tort z Peppą 🙂

  • Dziękuję☺ Ach, ta Peppa podbija serce chyba każdego dziecka. A taka zwykła świnka, a jednak niezwykła ☺

 • Świetny tort z Peppą, super dekoracje i piękna Solenizantka 🙂 Wszystkiego najlepszego! 🙂 :*

 • Pięknie napisane…

 • Dwa latka, to taki piękny wiek dziecka! A ten czas tak ucieka…

 • Wspaniałe urodzinki, piękne zdjęcia i uroczy wystrój 🙂 Najlepsze życzenia 😀

 • Michalina Walas

  Piękne słowa i świetne zdjęcia. Twoje dziecko ma szczęście, że jesteś jej mamą 🙂

 • Dziękujemy☺ Melushka była zachwycona tortem, a Peppa jeszcze stoi jako pamiątka☺ A jak u Was z tortem?

  • U nas jednak w końcu była Masza i niedźwiedź :), relacja z urodzin jest na blogu 😉 zapraszam