Pierwsze urodziny – inspiracje, dekoracje

Za niecały miesiąc, a dokładnie 13 września, Amelka skończy roczek. Z tej okazji zamierzamy zorganizować małe przyjęcie dla najbliższych, więc już kilka dni temu zaczęłam przygotowania do imprezy. Zaprosimy zaledwie kilkanaście osób, ale czeka mnie trochę pracy, ponieważ większość rzeczy chciałabym zrobić własnoręcznie. Chciałabym, aby Amelushka miała urodziny jak mała księżniczka, nawet jeśli nie jest jeszcze tego wszystkiego w pełni świadoma. Wiem, że częściowo robię to dla siebie, że to pewnie jakieś moje niespełnione marzenia z dzieciństwa. Ale być może i Ona pewnego dnia spojrzy na zdjęcia ze swoich pierwszych urodzin i będzie szczęśliwa, że Jej marzenia spełniły się.
Głównym motywem będą kropki, odcienie pastelowego różu i szarości, a wśród tego wszystkiego pojawią się również słoniki. Sama się sobie dziwię, że ja, która zawsze stroniła od różu, unikała różowych ubranek i rzeczy dla dziecka, zdecydowałam, że pojawi się on na pierwszych urodzinach mojej Córeczki. Chyba jednak trochę przekonałam się do tego koloru, a połączenie pastelowego różu, szarości i bieli kojarzy mi teraz się ze spokojem, niewinnością i delikatnością.
A oto moje inspiracje, które znalazłam na pinterest.

Zaproszenia.
Znalazłam kilka fajnych pomysłów, które być może wykorzystam w swoich zaproszeniach.

Girlanda.
Mam w planach uszycie girlandy w kolorystyce różowo-szarej. Na co dzień będzie jednym z elementów dekoracyjnych pokoju Amelki. A na potrzeby urodzin, zrobię na niej jakiś napis.

Pompony i balony.
Zastanawiam się, czy zrobić pompony tiulowe, czy papierowe. Chyba zdecyduję się na papierowe, ponieważ jest to znacznie mniejszy koszt, a chciałabym zrobić ich kilkanaście.

Bardzo spodobał mi się pomysł przywiązanych do balonów materiałowych tasiemek.

Papierowe słomki (washi tape).

Serwetki.

Dekoracja krzesełka.

Tort.
Tort na pewno zamówię, ale przygotuję swój projekt dekoracji. Zazwyczaj piekłam torty samodzielnie, ale teraz nie starczy mi na to czasu, ponieważ z moim Szkrabem mam go znacznie mniej, a wykonanie tortu jest bardzo pracochłonne. 
Zrobię za to jakieś muffiny i być może odważę się na wykonanie jakiś fantazyjnych dekoracji z lukru lub marcepanu. 

Najbardziej podoba mi się tort poniżej, a szczególnie ostatnie piętro ze słonikiem. Ze względu na ilość zaproszonych osób, mam w planach zamówienie tortu jednopiętrowego, chociaż marzy mi się taki dwupiętrowy…

Do muffin zamierzam przygotować plakietki na wykałaczkach. Część z nich będzie z motywem słonika, a część z napisami.


Zdjęcia.

Pozostałe inspiracje.

Zobaczymy, ile z tych pomysłów uda mi się zrealizować…

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE
Facebooktwittergoogle_pluspinterest